contrast1.jpg

Witamy

„Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” w kl. 3a

 W październiku, uczniowie klasy 3a z wielkim zaangażowaniem wzięli udział
w zajęciach, w ramach ogólnopolskiego konkursu i akcji „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków zorganizowanego przez właściciela sieci sklepów Biedronka.

W ciekawy sposób przypomnieli sobie zasady segregacji śmieci, uważnie przeczytali fragment książki „Gang Fajniaków i Miasto Marzeń”, a także wykonali liczne eksperymenty – starali się wydmuchać przedmioty z pomocą dmuchajki, dmuchali suszarką w wianuszek z balonów, sprawdzali czy powietrze ma masę oraz zanurzali kubek w wodzie, żeby przekonać się, czy powietrze faktycznie istnieje. Na koniec wykonali przepiękne prace plastyczne o tym, jak razem z superbohaterami Fajniakami dbają o powietrze i środowisko. Zajęcia w formie eksperymentowania i zabaw pozwoliły nie tylko poznać nam właściwości powietrza, ale sformułować ważne wnioski, że otaczające nas powietrze jest nam niezbędne do życia i warto o nie dbać, aby żyć na czystej planecie, gdzie pełno zielonych roślin, zdrowych zwierząt! To była wartościowa lekcja.

Łącznie do konkursu przystąpiło 2144 placówek i zostało przesłanych aż 6999 prac! W podziękowaniu zaangażowanie w program promujący rozwój wrażliwości ekologicznej oraz pracę włożoną w wykonanie zadań konkursowych nasi uczniowie otrzymali specjalne certyfikaty. Serdecznie Wam gratulujemy!

Prace konkursowe naszych uczniów można zobaczyć na stronie internetowej programu „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”:

https://szkolneprzygodyfajniakow.pl/galeria-prac/praca/?s_di=2660&u_di=23234&st=1

 

mgr Danuta Mazur

mgr Agnieszka Misiak

Joomla templates by a4joomla