Dzień Kolorowej Skarpetki w klasach 1-3

Dzień Kolorowej Skarpetki miał zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na inne święto, czyli Międzynarodowy Dzień Osób  z Zespołem Downa. W piątek 19 marca, uczniowie klas pierwszych i drugich przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach nie do pary, a także wykonali plakat „Miłość nie liczy chromosomów”, pokazując, że różni nas tak niewiele- jeden dodatkowy chromosom. Uczniowie klas trzecich mimo, że przeszli na zdalne nauczanie, również chętnie wzięli udział w akcji. Bardzo dziękujemy wychowawcom i rodzicom uczniów klas trzecich za zaangażowanie i współpracę przy wykonaniu i przesłaniu pięknych zdjęć.
Wspólnie pokazaliśmy, że choć każdy z nas jest inny, wszyscy jesteśmy równi, a budzenie świadomości i empatii warto rozpocząć już od najmłodszych lat.