Góra Grosza

W tym roku kolejny już raz Szkolne Koło Wolontariatu ,,Pomocna Dłoń” przeprowadziło w naszej szkole akcję „Góra Grosza”, organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wybrano koordynatorów akcji w klasach, rozdano puszki na monety, posegregowano i zważono monety. Wspólnie udało nam się uzbierać prawi 20 kg monet, co dało kwotę 358,42 zł. Wszystkie zebrane monety zostały odpowiednio zapakowane i wysłane do organizatora akcji.

„Góra Grosza” polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.

,,Góra Grosza” jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana GÓRA GROSZA może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. Najcenniejsze jest to, że to dzieci pomagają dzieciom,  że to same dzieci mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników.

mogli wrzucać do specjalnych puszek – skarbonek monety

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do zbiórki i wsparli ten szlachetny cel.