Historycznie i wychowawczo w Połańcu

W dniu 16 marca 2023r. młodzież klas szóstych wraz z opiekunkami wzięła udział w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Połańca. Pierwszym punktem było podejście do miejsca, gdzie upamiętnione zostało historyczne wydarzenie z XVIII wieku, a związane z powstaniem kościuszkowskim. W okolicach Połańca bowiem 7 maja 1794r. Tadeusz Kościuszko ogłosił uniwersał, który skierowany został do chłopów. Uczniowie mieli okazję wykonać sobie także pamiątkowe fotografie, odetchnęli również świeżym, wiosennym powietrzem, ponieważ pogoda dopisała.

Następnie wycieczka udała się do  Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, gdzie została zrealizowana druga część wycieczki, którą była: Lekcja w Kinie – na temat rodzajów efektów specjalnych. Przebiegała ona w formie warsztatów, młodzież czynnie mogła brać w niej udział. Po takim bardzo atrakcyjnym wstępie został przedstawiony widzom film pt. Rocca zmienia świat. Głowna bohaterka filmu w zabawny i inspisujący sposób pokazała, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych!

Bardzo zadowoleni uczniowie i uczennice wraz z opiekunkami wrócili do Czermina. Film będzie inspiracją do zajęć z wychowawcą, gdyż miał on wychowawczy i pouczający charakter.

Ryszarda Kryczka, Joanna Sypek, Jolanta Zięba