Czermin, 11.05.2021 r.
P R O T O K Ó Ł
z posiedzenie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czerminie.
W dniu 11.05.2021 r. o godz. 17.15 na jadalni szkolnej, przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń, odbyło się zebranie robocze Rady Rodziców Szkoły Podstawowej, w którym uczestniczyli:
– Anna Opałacz – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerminie;
– Renata Borowiec – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Czerminie;
– Małgorzata Banik – Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły;
– Barbara Mucha – Skarbnik rady Rodziców Szkoły;
– Katarzyna Strycharz – Protokolant Rady Rodziców Szkoły.
Pani Dyrektor Opałacz zapytała, jak Rada zapatruje się na sfinansowanie zakupu nagród książkowych na koniec roku szkolnego. Rada jednogłośnie zdecydowała, że w tym roku nie przeznaczy środków finansowych na nagrody, uzasadniając, że nie taki był cel zbierania tych środków. Niestety epidemia skutecznie uniemożliwiła realizację zamierzonych celów.
Pani Dyrektor wyraziła chęć znalezienia sponsorów na ten cel i pozyskania środków finansowych „z zewnątrz”. Rada Rodziców zaakceptowała tę propozycję.
Pojawiła się propozycja od Dyrekcji, aby ze środków pieniężnych Rady zorganizować poczęstunek dla wszystkich uczniów z okazji Dnia Dziecka. Ze swojej strony panie poczyniły już kroki do pozyskania lodów z firmy Froneri Mielec dla wszystkich dzieci. Rada uznała, że przyłączy się do tego pomysłu i z pieniędzy zebranych przeznaczy środki w kwocie 2.200 zł na sfinansowanie pizzy dla uczniów wszystkich klas. Pojawiła się propozycja, aby zamówienie złożyć w firmie Bagatella. Szkoła niejednokrotnie korzystała z oferty tej firmy i wszyscy zgromadzeni zgodnie uznali, że oferta tej firmy zawsze wypada korzystnie (gratisy w postaci napojów do zamówienia).
Rada Szkoły uznała, że pieniądze będą proporcjonalnie rozliczone na liczbę uczniów w danej klasie. Organizację poczęstunku wezmą na siebie wychowawcy poszczególnych klas – na prośbę pani Dyrektor.
Ze strony pani Strycharz padła propozycja ponownego zintegrowania klas poprzez zajęcia sportowe w plenerze lub zorganizowanie ognisk (grilla) klasowych. Jednak takie przedsięwzięcie musi być realizowanie już w poszczególnych klasach z pomocą rodziców. W tym przypadku byłaby to decyzja każdej klasy. Pomysł spotkał się z aprobatą Dyrekcji i poparciem pani Banik.
W dalszej części poruszany był temat hybrydowego nauczania – problemów technicznych, obaw uczniów i nauczycieli, dotyczących powrotu do szkoły, wymagań związanych z przerobionym materiałem, ilości i jakości notatek z nauczania zdalnego itp. wszyscy zgodnie stwierdzili, że po tak długiej przerwie, trudno będzie nawiązać z powrotem takie relacje, jakie były przed epidemią.
Pani Dyrektor Borowiec poinformowała, że nauczanie hybrydowe na ten moment będzie trwało siedem dni z uwagi na egzaminy ósmych klas, które odbędą się w drugim tygodniu nauczania. Wszyscy wyrazili nadzieję, że po tym czasie „wrócimy do normalności”.
Dyrekcja została zapytana przez panią Muchę o obecnego ubezpieczyciela: czy rodzice są zadowoleni z opieki merytorycznej przedstawiciela i jakości ubezpieczyciela. Niestety, Dyrekcja nie posiadała wiedzy na ten temat.
Przewodnicząca wyraziła zdanie, aby zorganizować zebranie z przedstawicielami firm ubezpieczeniowych jeszcze przed zakończeniem tego roku szkolnego; aby wybrać ubezpieczyciela jeszcze w czerwcu, aby nie czekać do końca sierpnia, gdyż trudno jest wtedy skontaktować się z poszczególnymi przedstawicielami Rad Klasowych.
Następnie został poruszony temat zajęć dodatkowych na przyszły rok szkolny – zakładając, że nauka będzie odbywać się stacjonarnie. Wszyscy zgodnie uznali, że należy kontynuować zajęcia szachowe, zajęcia taneczne, które były rozpoczęte w drugim półroczu tamtego roku szkolnego.
Pani Dyrektor Opałacz zaproponowała naukę pływania uczniów w grupie wiekowej klas 1-3 i 4-5. Pani Mucha zaoferowała pomoc w kontaktach i rozeznanie się w tym temacie.
Pani Barbara Mucha zapytała, czy w następnym roku szkolnym będą kontynuowane zajęcia dla dzieci w postaci „kółek zainteresowań”. Pani Dyrektor Opałacz wyraziła chęć kontynuowania tych zajęć, o ile budżet szkoły na to pozwoli. Pani Barbara zapytała również, czy istniałaby możliwość pozyskania funduszy z dodatkowych źródeł na nauczanie drugiego języka obcego (w ramach zajęć dodatkowych) o klasach 4-6. Pani Borowiec powiedziała, że w sąsiedniej gminie były prowadzone takie zajęcia z jakiegoś programu.
Wyraziła chęć uzyskania informacji w tym temacie.
Przewodnicząca Rady wspólnie ze Skarbnikiem zobowiązały się do przedstawienia sprawozdania z dysponowania środkami finansowymi Rady do końca maja i podania stanu finansów do wiadomości rodzicom na stronie szkoły.
Na tym zebranie zakończono.
Protokołowała:
Katarzyna Strycharz