SZACH I MAT – szachowe sukcesy

W dniu 22.09. w Centrum Wystawienniczo- Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbył się II Kongres Edukacyjny IT i Szachy.

Naszą szkołę reprezentowało trzech zawodników:

Marek Kulig z klasy 3b, Karol Zięba z klasy 5a i Hubert Zięba z klasy 7a.

W turnieju uczestniczyło około 500 uczniów reprezentujących 63 szkoły z różnych województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Najczęściej drużyny reprezentowało 8 zawodników.

W klasyfikacji drużynowej klas I – VIII nasza szkoła zajęła 17 miejsce wśród wszystkich drużyn i 7 miejsce w województwie. To ogromny sukces – nasza drużyna liczyła tylko 3 zawodników!

Niebywałym osiągnięciem były wyniki w klasyfikacji indywidualnej.

Marek Kulig uzyskał 6,5pkt / 7 pkt i zajął I miejsce w grupie C klas I – III, Hubert Zięba zdobył 7 pkt / 7 pkt w grupie F klas IV- VIII i tym samym zajął również I miejsce. Radość była tym większa, że zdobywcy I miejsc oprócz złotych medali i pucharów otrzymali nagrody rzeczowe w postaci laptopów.

Gratulacje i wyrazy uznania dla naszych zawodników.

Opiekun: mgr Jolanta Zięba