Wycieczka klas czwartych do Rzeszowa

W dniu 22 kwietnia uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami i opiekunami odbyli pełną atrakcji wycieczkę do Rzeszowa.

Uczniowie rozpoczęli swoją wycieczkę od obejrzenia spektaklu pt. „Alicja w Krainie Czarów” w Teatrze Maska. Przedstawienie było bardzo ciekawe i zaskakujące, a uczniom najbardziej podobała się  gra świateł, efekty specjalne, wspaniałe dekoracje, muzyka i charakterystyczne postacie.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Dobranocek, które utworzone zostało ze zbiorów Wojciecha Jamy – kolekcjonera, który latami gromadził pamiątki związane z polskimi i zagranicznymi dobranockami. Zwiedzając pomieszczenia muzealne uczniowie podziwiali licznie zgromadzone eksponaty. Z łatwością rozpoznawali takie bajkowe postacie jak: Miś Uszatek, Muminki, Reksio, Bolek i Lolek, Pszczółkę Maję, Smerfy, a słuchając opowieści pana przewodnika zapoznali się również z mniej znanymi bohaterami bajek dla dzieci jak np.: Jacek i Agatka. Wizyta wywołała u dzieci wiele miłych wspomnień i pozwoliła im na chwilę, przenieść się w czasie- do dzieciństwa ich rodziców.

Wszyscy odwiedziliśmy też Rynek, który jest sercem rzeszowskiej Starówki, a jednocześnie idealnym miejscem spotkań i spacerów. Oczywiście najważniejszym obiektem zwiedzania była XVII – wieczna studnia, w przeszłości jako źródło wody pitnej dla mieszkańców.

Najciekawszą atrakcją okazała się jednak Podziemna Trasa Turystyczna. W stworzonym w Rzeszowskich Piwnicach świecie multimedialnych kreacji uczniowie nie tylko zwiedzili piwnice, ale aktywnie w kilkuosobowych drużynach oglądali filmy, wykonywali interaktywne gry, quizy i zadania dotyczące historii i kultury miasta.

Wszyscy pełni wrażeń wrócili bezpiecznie pod szkołę, z entuzjazmem wspominając udaną wycieczkę. Wszystkim gorąco polecamy!