W tym półroczu klasy piąte udały się na wycieczkę integracyjno-edukacyjną na południe Polski.
Miejsca do zwiedzania były dobrane bardzo starannie.
Komańcza – miejsce więzienia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do Izby Pamięci prowadziła uczestników wycieczki dróżka wśród lasku, idąc czerpali świeże powietrze. Na miejscu siostra tamtejszego zgromadzenia opowiedziała krótko historię związaną z pobytem tego zacnego duchownego w murach klasztoru w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Następnie uczniowie zwiedzili Izbę Pamięci, która mieści się w Klasztorze Sióstr Nazaretanek, zakupione zostały symboliczne pamiątki.
Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Ropy Naftowej i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.
Ostatnio bardzo oblegane przez wycieczki szkolne, ale nam udało się zdobyć bilety i udać się wraz z przewodnikiem na godzinne zwiedzanie muzeum trasą: „Śladami naftowych pionierów”.
Zwiedzanie muzeum nie musi być nudne, kiedy przewodnik ciekawie opowiada, i to się sprawdziło w Bóbrce… Było dużo poważnych informacji, ale i sytuacje śmieszne i zabawne.
Ostatnim punktem wyjazdu było uzdrowisko Rymanów Zdrój, gdzie uczestnicy wycieczki skoncentrowali się na zakupie pamiątek…, bo bez nich wycieczka nie jest zbyt udana. Tutaj także podziwiane były widoki w parku oraz miał posiłek w kawiarni.
Na tym zwiedzanie zostało zakończone, ale nie wycieczka, powrót obfitował w śpiew uczestników;
z autobusu uczniów niekiedy smutnych w szkole „zrobił” się wesoły i rozśpiewany autobus.
Wycieczka była bardzo udana, zachowanie uczestników bardzo piękne. Warto wyjeżdżać, to buduje relacje, a zarazem edukuje.
mgr Ryszard Kryczka
mgr Joanna Sypek
mgr Renata Borowiec