Rozgrywki PREDATOR   GAMES  2023  w naszej szkole

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I edycji  rozgrywek PREDATOR GAMES 2023.  Są to jednocześnie  największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe.

W tym wydarzeniu mogło uczestniczyć  1024 szkół (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe), które jako pierwsze dokonały rejestracji swoich 16-osobowych reprezentacji. Założeniem przedsięwzięcia jest nie tylko rozwój różnorodnych kompetencji wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale także perspektywa budowania silnego pomostu między nastolatkami a rodzicami i szkołą.
Z uwagi na m.in. edukacyjny aspekt projektu Partnerami turnieju są między innymi:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji i Nauki.

Nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił w 4 grach: Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy) i League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy), Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy) oraz SZACHY – Chess.com (1 gracz i 1 rezerwowy).

Składy naszych drużyn:

Fortnite:

1.Hubert  Ból (7a) 2. Jakub Kaczmarczyk (7a) 3. Wiktor Maciejak (7a) 4. Jakub Kolisz (7a)

League of Legends:

1. Adrian Śpiewak (8a) 2. Patryk Strycharz (8a)3. Jakub Nykiel (8a) 4. Michał Działo (8b)  5. Mikołaj Jagódka  ( 8b) 6. Dominik Rak (8a)

Rocket League:

1.Seweryn Tabor (7a) 2. Dawid Pękalski (7a) 3. Damian Dolina(7a) 4. Maciej Koral (7a)

Szachy:

  1. Hubert Zięba (8a) 2. Karol Zięba (6a)

Rywalizacja okazała się sporym wyzwaniem. Nasi zawodnicy, podobnie jak wszystkie drużyny, które rozegrały chociaż jeden mecz,  otrzymali plecaki w ramach  Pakietów  Welcome Pack. Serdecznie dziękuję wszystkim za chęć udziału w rozgrywkach, gratuluję wygranych  i zachęcam do uczestnictwa w kolejnych edycjach.

                                                                              Szkolny koordynator rozgrywek: Jolanta Zięba