Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon”

Z ogromną radością informujemy o znakomitych wynikach uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon”- edycja wiosna 2026 w klasach 1-3. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, logicznym myśleniem oraz matematycznymi umiejętnościami, osiągając wysokie lokaty wśród tysięcy uczniów z całego kraju.

Klasy pierwsze

Najwyższy wynik wśród pierwszoklasistów uzyskała Kornelia Serafin, zajmując 3. miejsce w ogólnopolskim rankingu uczestników konkursu. To wyjątkowe osiągnięcie, które zasługuje na szczególne uznanie.

Wśród najlepszych uczniów klas pierwszych znaleźli się również:

Gabriel Borowiec5. miejsce w klasyfikacji krajowej,

Milena Skawińska6. lokata na szczeblu ogólnopolskim.

Wysokie wyniki uzyskali także uczniowie, którzy ex aequo zajęli 8. miejsce w kraju:
Aleksander Adamus, Mikołaj Boryczka, Luiza Żak i Julia Gesing.

W pierwszej dziesiątce konkursu znaleźli się również:
Tobiasz Sidur, Sebastian Koper, Kuba Kobylarz i Aleksandra Ciepła, którzy ex aequo zajęli 10. miejsce.

Klasa trzecia

Najwyższy wynik wśród uczniów klasy trzeciej osiągnął Szymon Jarosz, zdobywając 2. miejsce wśród uczestników z całej Polski.

Kolejne wysokie lokaty wywalczyli:

Karol Midura5. miejsce,

Julia Skawińska7. miejsce.

Na 9. miejscu ex aequo uplasowali się:
Arkadiusz Gaj i Zofia Kulig.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom. Osiągnięte wyniki są dowodem talentu, systematycznej pracy i zaangażowania. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów! Życzymy kolejnych sukcesów oraz nieustającej radości z odkrywania fascynującego świata matematyki!