Przedświąteczny czas w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, łańcuchy choinkowe oraz stroiki.

Tydzień przedświąteczny rozpoczął się od przedstawienia grupy „Jagódki” przygotowanego przez mgr Izabelę Myjak. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma tradycyjnymi kolędami i pastorałkami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia.  

21.12. najstarsza grupa „Pszczółki” wraz z wychowawcą mgr Igą Grzelak zaprosiła wszystkie dzieci i pracowników przedszkola na bożonarodzeniowe przedstawienie. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali wyznaczone im role. Nie zabrakło również kolęd, w śpiew których zaangażowali się wszyscy widzowie. 

W godzinach popołudniowych dzieci wystąpiły kolejny raz dla zaproszonych gości. Wszystkie babcie i dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek.

W dzień przedszkolnej Wigilii 22.12 w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.

O wyznaczonej godzinie na jadalni zebrały się wszystkie dzieci, personel przedszkola. Pani Dyrektor mgr Anna Opałacz, złożyła dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszyscy razem śpiewali kolędę, podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zjedli tradycyjne wigilijne potrawy.

Na koniec dnia wszystkie dzieci uczestniczyły w spotkaniu z mobilną filharmonią. Zespół muzyków porwał dzieci do muzycznej zabawy. Były kolędy i świąteczne piosenki. Dzieci dowiedziały się wiele na temat instrumentu muzycznego- kontrabasu.

Było bardzo klimatycznie i nastrojowo.